2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

שני שרים ושני ח"כים בבידוד לאחר שנפגשו עם ראש מועצה שנדבק בקורונה


 

צחי הנגבי ליד שי חג'ג' בכנס    (מתוך פייסבוק)

 

צחי הנגבי שי חג'ג' רם בן ברק אלון שוסטר קורונה ()

מימין: ח"כ בן ברק, ראש המועצה חג'ג' והשר הנגבי


השר אריה דרעי, השר צחי הנגבי וכן חברי הכנסת רם בן ברק ואלון שוסטר נכנסו לבידוד ביתי לאחר שנפגשו בימים האחרונים עם ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' שהודיע לתושביו כי אובחן כחולה בקורונה.

 

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום

 

תחילה נמסר אמש (ג') מהכנסת כי נציג משרד הבריאות שוחח עם קצין הכנסת, והוחלט שלא לחייב את בן ברק ושוסטר מכחול לבן והשר הנגבי מהליכוד להיכנס לבידוד. עם זאת, הח"כים התבקשו לשקול שנית את הגעתם למשכן. כעבור זמן לא רב – לאחר שנפוצו תמונותיו של חג'ג' עם הח"כים – עדכנה הכנסת כי "ממידע שהגיע לקצין הכנסת ניצב יוסף גריף, שהו שלושת חברי הכנסת רם בן ברק, אלון שוסטר וצחי הנגבי בשבוע שעבר במחיצתו של שי חג'ג' ראש מועצת מרחבים אשר אובחן כחולה קורונה. בשיחה שקיים ניצב גריף עם אודי קליין, סגן ראש הממונה על בריאות הציבור במשרד הבריאות, נמסר לו כי הנושא הובא לידיעתו של המשרד ועל כן כבר נוצר קשר עם חברי הכנסת אשר קיבלו הנחיה להיכנס לבידוד מיידי".

 

התחזית הקודרת של משרד הבריאות    (צילום: לע"מ)

 

בהודעה שפרסם חג'ג' כתב כי מדובר ב"קצת צינון" וששלומו טוב. "אני אעבוד מהחדר, והמועצה האזורית מרחבים ומרכז המועצות האזוריות ימשיכו להעניק לכם את השירותים הטובים ביותר", כתב חג'ג'.

 

לצדו של חג'ג' ישבו בכנס שעסק בהיערכות החקלאים להתפשטות הנגיף השר הנגבי וחברי הכנסת שוסטר ובן ברק. בניגוד להנחיות משרד הבריאות שפרסם את מסלולו של חולה קורונה נוסף שנכח בכנס, הנגבי לא נמנע מההשבעה אתמול ובא במגע עם עשרות בני אדם במשכן.  

 


העלילה הסתבכה כאשר התברר כי חג'ג' פגש גם את השר דרעי בישיבה שהתקיימה ביום ראשון בצהריים באולם הישיבות במשרד הפנים בירושלים. בישיבה זו נכחו גם מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר מודיעין-מכבים-רעות חיים ביבס, סגן יו"ר השלטון מקומי וראש העיר דימונה בני ביטון, יועץ התקשורת של שר הפנים ברק סרי, היועץ המשפטי של משרד הפנים עו"ד יהודה זמרת, ראש מנהל החירום במשרד הפנים אלי רגב, ראש המועצה הממונה בירכא מוני מעתוק, סמנכ"ל משרד הפנים וראש מועצה הממונה בטבריה אריאל יוצר, סגן הממונה באגף תקציבים באוצר גלית וידרמן, ראש אגף בכיר לבקרת הון אנושי במשרד הפנים איתי טמקין, עובד אגף התקציבים במשרד האוצר וריאל שמיר בלאט ומ"מ דובר משרד הפנים.

אריה דרעי  (צילום: אלכס קולומויסקי)

גם הוא בבידוד. דרעי(צילום: אלכס קולומויסקי)

נמסר כי הישיבה נערכה לפי כל הכללים המחמירים ובחדר נכחו כל העת עשרה אנשים ששהו במרחק זה מזה ונמנעו ממגע. מיד לאחר ההודעה כי חג'ג' חולה בקורונה, הכניסו עצמם כל משתתפי הישיבה לבידוד ביתי. כעת הם ממתינים לתחקור של משרד הבריאות שיקבע את המשך ההליך לגביהם. "כל משתתפי הישיבה יפעלו בהתאם להנחיות הרפואיות של משרד הבריאות".

 

שוסטר מסר אמש כי "התבשרתי הערב שחברי שי חג'ג' חלה בקורונה. משום שישבנו במרחק קרוב אחד לשני בכנס ההיערכות של ענף החקלאות למשבר הקורונה ביום ד' האחרון, וחרף העובדה שאני מרגיש מצוין בימים האחרונים ונמצא בתפקוד מלא, הנחיות משרד הבריאות מחייבות אותי להכנס לבידוד באופן מיידי. לכן החל מהיום ועד יום ד' הבא (14 יום לאחר הכנס בו שהינו יחד), אשהה בבידוד בביתי.


 

"חשוב לי להבהיר: גם בתקופת הבידוד אני מתכוון להמשיך בעשייה הציבורית מהמרחב המבודד, ולממש את חובתי הציבורית כלפי החקלאים ותושבי המרחב הכפרי ששלחו אותי לייצג אותם. ככל שיהיה צורך וככל שהדבר יתאפשר, בתיאום בין משרד הבריאות והכנסת, אגיע באופן מאובטח ואחראי, להצבעות הכנסת".

 

ביבס מסר כי "לאחר שהתגלה כי שי חג'ג' נושא את נגיף הקורונה ולאחר שנכחתי בפגישה איתו השבוע, הודעתי לצוות העירייה והשלטון המקומי כי אכנס לבידוד ואמתין לעדכון ממשרד הבריאות. חשוב לציין כי הפגישה התקיימה על פי הכללים המחמירים וכרגע אני ממתין לתחקיר משרד הבריאות שיחליט אם אצטרך להיות בבידוד או אם לאו. אם אצטרך להמשיך בבידוד, אמשיך לנהל את ענייני העירייה והשלטון המקומי על הצד הטוב ביותר משם ואתן לאנשי המקצוע לעשות את עבודתם הטובה".

 

השר הנגבי שפרסם השבוע את תמונתו לצד חג'ג' בכנס המדובר צייץ מוקדם יותר: "משרד הבריאות הודיע לי כעת רשמית שאני פטור מבידוד כלשהו, זאת כיוון שלא היה כל מגע ביני לבין האדם שרעייתו נדבקה והדביקה אף אותו. מאחל להם ולכל החולים החלמה מהירה".


 

משרד הבריאות אבחן עד כה 337 ישראלים שחולים בנגיף. בהצהרה שמסר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הוצגה התחזית הקודרת,
ולפיה מדי יום יזנק מספר הנדבקים ביותר ממאה בני אדם – וייתכן שאלפים עוד ימותו מהנגיף.

 

"אנחנו רגילים לחשוב שהדברים לא יקרו לנו, שזה יקרה במדינות אחרות ולאנשים אחרים וזה אירוע שיחלוף עם בוא הקיץ", אמר המנכ"ל. "זו לא המציאות שאנחנו נערכים אליה. אנחנו מבינים שאנחנו חייבים להיערך לתרחישים אחרים, והאפשרות שלנו למנוע תרחישים קיצוניים תלויה בהתנהגות שלכם".קרדיט – פורסם לראשונה