2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

שרה ויאיר נתניהו עברו בדיקות קורונה, שנמצאו תקינות


ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין  (צילום: רויטרס)

עברו בדיקה לאבחון נגיף הקורונה. בנימין, שרה ויאיר נתניהו(צילום: רויטרס)


שרה ויאיר נתניהו, רעייתו ובנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו,
עברו גם הם בדיקה לאבחון נגיף הקורונה – והבדיקות יצאו תקינות. אתמול (יום א') פורסם לראשונה ב-ynet
כי ראש הממשלה עצמו עבר בדיקה, ברקע החמרת המאבק בנגיף, ונמצא שלילי.

 

בני משפחת נתניהו עברו את הבדיקות במסגרת סדרה של בדיקות שעבר גם הצוות הקרוב שסביב ראש הממשלה. אנשי מד"א הגיעו למעון ברחוב בלפור בירושלים ולקחו בדיקות מכל מי שסובב את רה"מ. בערב קיבלו כולם תשובות שליליות – הם לא נושאים את הנגיף.

 

"על-פי הנחיות סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה, נעשות בדיקות קורונה שגרתיות לסביבתו הקרובה של ראש הממשלה וכן לראש הממשלה. לאף אחד מהנבדקים לא הופיעו סימפטומים", נמסר ל-ynet.

 

הצעדים החדשים: הצהרת רה"מ נתניהו    (צילום: משרד רה"מ )

 

שלשום נשא נתניהו הצהרה על הצעדים החדשים
בנוגע להתמודדות עם התפשטות הנגיף וציין בין היתר כי מקומות הבילוי ייסגרו, תוך שהוא קורא למי שלא חייב לצאת לעבודה – להישאר בבית. הוא הוסיף שהמרכולים, בתי המרקחת והבנקים ימשיכו לפעול. עם זאת, גני הילדים, הפעוטונים והחינוך המיוחד לא יפעלו.


 

נתניהו אמר ש"אנחנו עדיין בעיצומו של משבר בינלאומי", אבל מצבה של ישראל טוב ביחס לשאר המדינות בעולם. "הקרב הוא קודם כל קרב על החיים והקרב הוא כמובן על הבריאות של הציבור. הנשיא טראמפ הכריז מצב חירום בארה"ב, הבורסות עולות ויורדות. המדינות מאמצות אחת אחרי השנייה את ההחלטות שאנחנו קיבלנו. יש תוחלת למאמצים שלנו".


 

ראש הממשלה הוסיף כי "זה אירוע מתגלגל, המחלה משתנה. אני בקשר עם מנהיגים, אנחנו מנסים כל הזמן להקדים את המחלה ואת העולם, בסך הכול אנחנו עושים את זה. אנחנו חיביים להתקדם עם התפתחות האירוע. אנחנו נערכים תוך כדי תנועה ולכן כל יום-יומיים אנחנו מביאים את ההחלטות החדשות. זה לא זבנג וגמרנו, אני מעריך שיש לנו אפשרות לא ררק להתגבר על המשבר אלא גם לנצח את הנגיף. זה מחייב את כולנו לעבור לשגרת חיים חדשה למשך הזמן הדרוש ולהיערך שוב בצעדים שיאפשרו לנו לגביל את קצב ההתפשטות של המחלה להבטיח שמערכות הבריאות שלנו עומדות בנטל.


 

היעד כאן זה הצלת חיים. אנחנו יכולים לנצח אותו וזה תלוי בצעדים של כל אחד מכם אזררחי ישראל וכן עלינו לעשות הכול כדי לא לדביק ולא להידבק. האויב הוא בלתי נראה ואנחנו רוצים לאתר אותו. קודם כל עלינו לאתר את החולים ואנחנו מפעילים את כל האמצעים שבידינו, אמצעים דיגיטיליים שקיבלנו למען מאבק בטרור. אין ברירה, אנחנו עומדים בפני מלחמה שדורשת צעדים מיוחדים, הצעדים לא פשוטים והיא דורשת פגיעה מסויימת בפרטיות. האמצעי הזה נוסה בווהאן וישראל היא אחת המדינות היחידות שיש לה את היכולת הזאת ואנחנו נשתמש בה".


 

בדומה לנתניהו, גם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עבר בדיקה
שנועדה לשלול הידבקות בנגיף והודיע על כך שלשום במסיבת עיתונאים שערך בבית הלבן. הבדיקה העידה כי טראמפ בריא כפי שבישר הלילה רופא הבית הלבן, שון קונלי. 

לפני תדרוך שערך הנשיא לעיתונאים בבית הלבן, גורמים במשכן הנשיאות האמריקני מדדו חום לכתבים שנכנסו אל חדר התדרוכים.


 

בשבוע שעבר נפגש הנשיא טראמפ עם משלחת ברזילאית בפלורידה, שבה נכח בין היתר פביו ויינגרטן, קצין התקשורת של נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו. אותו ויינגרטן הצטלם עם טראמפ ועם סגנו מייק פנס, וכעבור כמה ימים אובחן כחולה בנגיף ונשלח לבידוד בביתו. בהמשך גם נשיא ברזיל בולסונרו נבדק, אך תוצאות הבדיקה שלו חזרו שליליות גם כן.קרדיט – פורסם לראשונה