2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

שר האוצר של מדינת הסה בגרמניה התאבד בשל "דאגה עמוקה" ממשבר הקורונה


משבר הקורונה: עדכונים שוטפים מהעולם 

 

 

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

19:30 – שר האוצר של מדינת הסה בגרמניה התאבד בשל "דאגה עמוקה" באשר למשבר הקורונה

 

תומס שייפר, שר האוצר של מדינת הסה (Hesse) – אחת מ-16 המדינות המהוות את גרמניה – התאבד, ככל הנראה בשל "דאגה עמוקה" באשר להתמודדות עם המשבר הכלכלי שהביאה איתה התפשטות הקורונה במדינה, כך מסר היום (א') ראש ממשלת הסה פולקה בופייר.

 

העיר פרנקפוקט, בירתה הכלכלית של גרמניה, נמצאת בהסה, ובה פועלים בין היתר המטות של דויטשה בנק והבנק המרכזי של האיחוד האירופי. 

תומס שייפר תומס שייפר צילום: EPA

 

15:15 – מספר המתים באיראן עלה ל-2,640

 

הרשויות באיראן מדווחות כי מספר המתים במדינה מקורונה הגיע ל-2,640. מספר הנדבקים עומד על 38.3 אלף, כ-3,400 מהם במצב קשה. הגיל הממוצע של הנפטרים עומד על 69. מספר המחלימים – 12.3 אלף.

 

חיטוי רכבת בטהרן חיטוי רכבת בטהרן צילום: איי פי

 


 

ראש קרן המטבע העולמית קריסטלינה גאורגייבה, אמרה ביום שישי שהכלכלה העולמית נמצאת במיתון עקב התפרצות וירוס ה-COVID19, אך שהיא שמחה שמנהיגי העולם סוף סוף מפנימים שרק מאמץ מתואם יצליח למנוע את התפשטות הנגיף..

 צילום: בלומברג

 

"הצהרנו שהעולם נמצא כעת במיתון ושאורך ועומק המיתון הזה תלויים בשני דברים: הכלת הווירוס, ותגובה מתואמת ואפקטיבית למשבר, "כך אמרה גאורגייבה ל-CNBC.

 

"אני מאוד מעודדת ממה שאני רואה כעת. אני רואה הבנה ברורה הרבה יותר (בקרב מנהיגי העולם) שאם לא נביס את הווירוס בכל מקום לא נצליח לצאת מהמשבר", היא הוסיפה. "אין טען לנקוט כרגע בצעדים מינוריים, בזמן שאנחנו כבר יודעים שמדובר במשבר ענק. מעולם לא ראינו את כלכלת העולם עוצרת כך. אך כעת ראינו זאת. האופן בו נמשיך ונחייה אותה הוא נושא חשוב ביותר", היא אמרה.

 

קרן המטבע העולמית נקטה בצעדים יוצאי דופן בשבועות האחרונים במטרה לעזור במאבק נגד המחיר הכלכלי שגובה התפרצות הווירוס, ובתמיכה במאמצים להכיל את התפשטותו, כפי שעשו גם כלכלות בכל רחבי העולם. ב-16 במרץ אמרה קרן המטבע שהיא "עומדת בהיכון" להשתמש ביכולת ההלוואה שלה שעומדת על טריליון דולר, כדי לעזור למדינות ברחבי העולם שנאבקות בהשפעות ההומניטריות והכלכליות של הווירוס.

 

גאורגייבה כתבה גם שתמיכה שכזאת תיטיב עם המדינות החברות בקרן, ובמיוחד בכלכלות מתפתחות ומפציעות. קרן הסיוע והכלת המשברים של קרן המטבע העולמית "יכולה לעזור למדינות העניות ביותר באמצעות הקלת חובות מיידית, שתשחרר משאבים חיוניים לטובת שירותי בריאות, הכלה ומזעור נזקים", היא כתבה. 

 

 

12:45 – שיא במספר המתים בספרד

 

מספר המתים בספרד מנגיף הקורונה עלה ביממה האחרונה ב-838 והגיע ל-6,528 בני אדם. כך מסר שר הבריאות במדינה. מספר החולים במדינה הגיע ל-78,797 בני אדם.


 

 

פינוי של קורבן קורונה בספרד פינוי של קורבן קורונה בספרד צילום: AFP

 

11:00 – לקראת מחסור בכפפות?

 

חברת Top Glove Corp המלזית, המייצרת אחת מכל חמש כפפות חד פעמיות שמיוצרות בעולם, צופה מחסור באספקה בשל הביקוש הגבוה מאירופה וארה"ב שמגיע לשיאים חדשים עקב התרחבות התפרצות נגיף הקורונה. החברה האריכה את זמני מסירת המשלוחים שלה בניסיון להתמודד עם הביקוש, כך אמר יו"ר החברה לים צ'אי לרויטרס. לדברי לים הזמנות שהתקבלו בשבועות האחרונים, בעיקר מאירופה וארה"ב, שוות לכמעט כפול יכולת הייצור של החברה. טופ גלאב יכולה לייצר 200 מיליון כפפות גומי טבעיות וסינתטיות ביום.


 

 

10:30 – תערוכת הרכב בדטרויט מבוטלת

 

בוטלה תערוכת הרכב הגדולה והחשובה בארה"ב, תערוכת דטרויט. התערוכה, שנערכת זה עשרות שנים ונחשבת לתערוכת הדגל של עירה של תעשיית הרכב האמריקאית היתה אמורה להתקיים, לראשונה, במהלך חודשי הקיץ – ביוני הקרוב. הבניין בו היתה אמורה התערוכה להתקיים הוסב לשמש כמרכז מיון וטיפול בחולי קורונה. (תומר הדר)

 

7:50 – מניין המתים מנגיף הקורונה בארה"ב הכפיל את עצמו תוך יומיים

 

מניין המתים מנגיף הקורונה בארה"ב עמד הלילה (בין שבת לראשון) על יותר מ-2,000. מספר הנדבקים במדינה עומד על 121 אלף בני אדם. במקביל, הנשיא דונלד טראמפ הודיע כי הוא לא מתכוון להטיל סגר על מדינות ניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט, אף ששקל זאת מוקדם יותר.

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: איי אף פי

 

"ביקשתי מהמרכזים לבקרת מחלות ומניעתן לפרסם 'אזהרת מסע קשה', שעליה יפקחו המושלים, בהתייעצות עם הממשל הפדרלי", אמר טראמפ. "סגר אינו נחוץ". רעיון הטלת הסגר שאותו העלה טראמפ בימים האחרונים הכעיס מאוד את מושלי המדינות. "אם נתחיל להקיף בחומה אזורים במדינה זה יהיה ביזארי, יביא לתוצאה ההפוכה ויהיה אנטי-אמריקני ואנטי-חברתי", אמר מושל ניו יורק אנדרו קואומו לרשת CNN. הוא הוסיף כי הטלת סגר על בירת הכלכלה האמריקנית יטלטל את השוק וישתק את הכלכלה.


 

זמן קצר לאחר החלטת טראמפ, פרסמו המרכזים קריאה לאזרחי מדינות ניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט שבה ביקשו מהם להימנע מנסיעות בלתי-חיוניות. באתר האינטרנט של המרכזים צוין כי האזהרה אינה נוגעת לעובדים בתעשיות חיוניות ובהם הובלות במשאיות, בריאות, שירותים פיננסיים וספקי מזון.

 

5:45 – אשתו של ראש ממשלת קנדה החלימה מנגיף הקורונה

 

סופי גרגואר טרודו, רעייתו של ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו, החלימה מנגיף הקורונה. בפוסט שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה היא כתבה: "אני מרגישה הרבה יותר טוב. קיבלתי דיווח משמח מהרופא שלי". גרגואר-טרודו אובחנה כחולה בנגיף ב-12 במרץ לאחר שחזרה מביקור בלונדון, והיא שהתה מאז בבידוד.

 

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

קרדיט – פורסם לראשונה