6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

תקווה בימי קורונה: צפו ב"שירת המרפסות" באיטליה


 

שירת המרפסות של האיטלקים הנמצאים בסגר    (מתוך הטוויטר)

 

על רקע ההתפרצות החריפה
של נגיף הקורונה
באיטליה,
החמורה ביותר בשלב זה מחוץ לסין, עולה נקודת אור סמלית המעידה על תחושת שותפות הגורל של האזרחים במאבק במגפה: בכל רחבי המדינה, הנמצאת בסגר בניסיון למנוע את התפשטות ההדבקה, מתעדים תושבים תופעה שבמסגרתה יוצאים רבים למרפסות ולחלונות ושרים יחד. ביממה האחרונה נפוצו ברשתות החברתיות סרטונים רבים המתעדים זאת – מנאפולי ועד טוסקנה.


 

גולש בטוויטר שפרסם את אחד הסרטונים כתב: "אנשים מעיר מגוריי סיינה שרים מהבתים כדי לחמם את הלבבות שלהם בזמן הסגר באיטליה". בסרטון נראה רחוב שומם במהלך הלילה וברקע קולות של גברים ונשים שרים את "בזמן שסיינה ישנה" – שיר עם פופולרי.

 

תיעוד דומה הגיע כאמור גם מנאפולי, ובו שכנים שרים מבתיהם את השיר אברקיאמי של אנדראה סנינו. תושבים מעיר הנמל סאלרנו שבדרום המדינה תועדו שרים את ההמנון האיטלקי מהמרפסות שלהם.

האיטלקים שרים במרפסות בזמן הבידוד בעקבות נגיף הקורונה ()

עם הגיטרה על המרפסת


האיטלקים שרים במרפסות בזמן הבידוד בעקבות נגיף הקורונה ()

האיטלקים שרים במרפסות בזמן הסגר

 

דיון באולפן ynet: חשש שמה שקרה באיטליה יקרה כאן    (צילום: ירון ברנר)

 


  (צילום: gettyimages)

חיטוי רחובות באיטליה(צילום: gettyimages)

 

 


 

אתמול (יום ו') הודיעו הרשויות באיטליה על 250 מתים נוספים מהנגיף, ובכך עלה מספר הקורבנות ל-1,266. מדובר במספר שיא בכמות המתים מנגיף הקורונה במדינה ביממה אחת. גם מניין הנדבקים המשיך לזנק ועלה מ-15,113 ל-17,660 בני אדם.

 

להוציא את סין, שבשיא ההתפרצות בה הטילה עוצר מוחלט על מטרופולינים ענקיים, איטליה היא המדינה שנאלצת כעת לנקוט את הצעדים החריפים ביותר. במסגרת סגר דה-פקטו שהטילה על כל המדינה הורתה הממשלה לסגור את כל החנויות, למעט אלה שהסחורות בהן חיוניות למדי, כגון מרכולים, רשתות מזון ובתי מרקחת.


 
 

במסגרת הצעדים הדרמטיים שעליהם הכריזה איטליה השבוע הותר לחברות להמשיך להפעיל רק מחלקות חיוניות למדי – לא מחלקות שיווק וכספים, למשל. לתושבים האיטלקים הותר לנסוע רק למטרות עבודה, בריאות או מקרי חירום. התחבורה הציבורית ממשיכה לפעול, אך הרשויות קראו לתושבים להישאר בבתים, והרוצים לנסוע חייבים למלא טופס שבו הם מסבירים מדוע הם עושים זאת ולשאת אותו איתם.

 

אם מתברר ששיקרו – עלול להיגזר עליהם קנס או עונש מאסר. נאסרו לחלוטין התקהלויות, בכלל זה אירועי ספורט כגון משחקי הליגה האיטלקית, ואירועי תרבות: נסגרו בתי קולנוע, מוזיאונים, ותיאטראות.

/>

 קרדיט – פורסם לראשונה