6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

תקפו עולה חדש כי חשבו שהוא סיני


עולה חדש הותקף קשות בטבריה ע״י שני בריונים שסברו שהוא סיני (צילום: צבי חאוטה, ארגון שבי ישראל)

"אין הצדקה לתקוף אף אחד". עם-שלם סינגסון(צילום: צבי חאוטה, ארגון שבי ישראל)


אלימות בחסות הקורונה: עם-שלם סינגסון (28), עולה חדש מקהילת בני המנשה, הותקף אמש (שבת) במרכז העיר טבריה
על-ידי אלמונים שסברו שהוא סיני. הם בעטו בו בחוזקה וצעקו "קורונה, קורונה". הוא אושפז בבית החולים פוריה במצב בינוני כשהוא סובל מחבלות קשות באזור החזה.


 

"הסברתי לשני התוקפים שאני לא סיני אלא יהודי מקהילת בני המשנה", סיפר סינגסון שעלה בשנת 2017 ממדינת מניפור שבצפון מזרח הודו. "אין איזושהי הצדקה לתקוף בחור סיני או כול אדם אחר, אבל הם היו באמוק טוטאלי ובעטו בי בחוזקה". הצעיר הגיע לישראל יחד עם אמו, סבתו ואחיו. אביו נפטר עוד בהודו. הוא מתגורר כיום בטבריה עם משפחתו ולומד בישיבת הסדר בעיר מעלות.

 

במשטרה אמרו כי קיבלו את התלונה היום. "המקרה נחקר, כאשר בשלב הזה החקירה בעיקר במישור המודיעיני".


 

"קיבלנו בתדהמה את הדיווח על ההתקפה המרושעת והגזענית על עם-שלם סינגסון אתמול בטבריה", מסר מיכאל פרוינד, יו"ר ומייסד ארגון שבי ישראל האחראי על עלייתם וקליטתם של בני המנשה בישראל. "בני המנשה הם אחינו ואחיותינו ונגיף הקורונה אינו מבחין בין בני אדם על סמך צבע עורם, מבנה פניהם או צורת עיניהם. אני דורש ממשטרת ישראל לחקור את האירוע באופן מיידי ולהעמיד לדין את מי שביצע את המעשה הנפשע הזה".

 

כ-6,500 מקהילת בני המנשה בהודו ממתינים לעלות לישראל. 700 מתוכם כבר קיבלו היתר עלייה וממתינים לאישור מממשלת ישראל לעלות לארץ. יותר מ-4,000 בני אדם מקהילת בני המנשה כבר עלו לישראל ונקלטו בהצלחה.

 

 


/>

 קרדיט – פורסם לראשונה