9 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

65 חסידי חב"ד שחזרו מניו יורק אובחנו כנשאי קורונה


 

בית החולים שמואל הרופא אליו יועברו החב

החדרים שאליהם הועברו החסידים בשמואל הרופא


65 חסידי חב"ד צעירים שחזרו בשבוע שעבר לארץ בטיסת אל על מניו יורק אובחנו אתמול (א') כנשאים של נגיף הקורונה.
בטיסה היו 49 נוסעים נוספים, ושמונה מהם עדיין ממתינים לתוצאות הבדיקות שלהם. מדובר בישראלים ששהו בשנת לימודים בשכונת קראון הייטס בניו יורק, העיר שבה אובחנו עד כה כ-8,000 מקרי קורונה מאובחנים.


 

עם ירידתם מהמטוס חיכו לנוסעים אוטובוסים מבודדים שהעבירו אותם למלון דן בירושלים, המתחם שפתח משרד הביטחון לחולי קורונה קלים. במשך יום שלם שהו שם הצעירים בלי שמשרד הבריאות ערך להם בדיקות. בשבוע שעבר פרסמנו
שנוסעי טיסת אל על מניו יורק לישראל נדרשו למלא הצהרת בריאות מיוחדת מטעם משרד הבריאות בארץ לפני שהורשו לעלות למטוס. זאת בעקבות עלייה בהדבקה בקרב יהודים חרדים מארה"ב, בעיקר מחב"ד, והחשש שינסו להגיע לישראל מבלי לעדכן על כך.

 

העברת חסידי חב"ד למלון בירושלים, בשבוע שעבר:


מלונית של אנשי חב


מלונית של אנשי חב

העברתם מנתב"ג לירושלים הייתה מבצע לוגיסטי מורכב. בלשכת שר הביטחון עודכנו על הגעתם רק באמצע הלילה, וגם חברת אל על לא נערכה להסעת נוסעים החשודים כנשאי בקורונה. שאר הנוסעים עודכנו רק בדיעבד ששהו במטוס עם חשודים בנשאי הנגיף.


 

אף שמלון דן הוסב לקליטת חולי קורונה קלים, מאז יום שישי לא הועברו אליו נשאים מבתי החולים בבירה, ואלה נלקחו לדן פנורמה תל אביב בלבד. במשרד הבריאות התעלמו מפניות ynet בנוגע לשאלת העברת החולים הירושלמים.

 

ממשרד הביטחון נמסר: "בשבוע שעבר שוכנו במלון דן בירושלים 114 אנשים שהגיעו מארה"ב עם חשש לנשיאת נגיף הקורונה. בתום בדיקה רפואית, 65 מהשוהים התגלו כחולים בנגיף. בתיאום עם משרד הבריאות, הוחלט כי הם יועברו בשלב זה לאשפוז בבית החולים שמואל הרופא. 41 שוהים יישארו כעת במלון, שישמש בשלב זה לטיפול במקרים מיוחדים ולא לאשפוז חולים. לגבי שמונה מהשוהים טרם התקבלה תוצאת הבדיקה. עם קבלת התוצאות, תתקבל החלטה בהתאם".

 

משבר הקורונה: פאנל רופאים באולפן ynet    (צילום: ירון ברנר, אורי דוידוביץ)

 


 

מספר נשאי הקורונה המאובחנים המאומתים בישראל עומד מאז הדיווח האחרון הבוקר על  1,071.


 

פג בן חודשיים אובחן היום
כנשא בבית החולים שערי צדק בירושלים. הוא נולד במצב קשה ובמשקל נמוך מאוד, וסבל מסיבוכים קשים עקב לידה מוקדמת. הוא אובחן כנשא לאחר שהתברר כי סטודנטית לסיעוד במרכז הרפואי נדבקה בנגיף.

 


המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, אמר אתמול כי התרחיש הגרוע ביותר הוא ש-20-10 אלף אזרחים ישראלים ימותו מקורונה. "חלק מהאנשים האלה סביר להניח שהיו מתים ממחלות אחרות בשל מחלות רקע שלהם, והמספר הזה למעשה יתווסף לתמותה השנתית בישראל שעומדת על כ-40 אלף איש בשנה", אמר.

 

לדבריו, מדי יום ישנה התייצבות בין מספר החולים המתגלים. "אנחנו רואים התייצבות של כ-200 מקרים שמתגלים ביום. ברור לנו שאין לנו תמונה מלאה לגבי מקרים שאנחנו לא בודקים". בכדי לקבל תמונת מצב רחבה על מספר החולים בישראל והמאפיינים שלהם, במשרד הבריאות הוחלט להזמין בדיקות דם המספקות אבחון מהיר של הימצאות הנגיף בגוף.

פורסם לראשונה 22/03/2020 19:59

 קרדיט – פורסם לראשונה