29 במאי 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

928 אמריקנים מתו מקורונה ביממה


נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

10:00 –  ועידת האקלים נדחתה

 

האו"ם דחה את ועידת האקלים COP26, שהיתה אמורה להיערך בנובמבר בגלזגו, לאור התפשטות נגיף הקורונה. דחיית הוועידה מהווה מכה משמעותית למאבק במשבר האקלים, שכן במסגרתה היו אמורות המדינות השונוות להציג התחייבויות משמעותיות יותר לצמצום פליטת גזי חממה במסגרת המאמצים להגביל את ההתחממות הגלובלית ל-1.5 מעלות.


 

לדברי האו"ם ובריטניה, המדינה המארחת, הוועידה צפויה להתקיים ב-2021, אם כי טרם נקבע תאריך מדויק. "לאור ההשפעות העולמיות והמתמשכות של קוביד-19, קיום ועידה שאפתנית ורחבה בנובמבר 2020 כבר לא אפשרי, נמסר בהודעה רשמית של ממשלת בריטניה .
"קביעת מועד חדש תבטיח שכל הצדדים יוכלו להתמקד בנושאים שיעלו לדיון בוועידה החשובה הזו ותספק יותר זה להכנות הדרושות". על קיום הוועידה העיבה גם כך ההחלטה להפוך את מקום הכינוס – שאמור היה לאכלס רבבות נציגים מכל העולם – לבית חולים שדה לחולי קורונה. (עומר כביר)

 


 

7:15 – ארה"ב עברה את איטליה: יותר מ-900 אמריקנים מתו מקורונה ביממה

 

לפחות 928 בני אדם מתו מנגיף הקורונה בארצות הברית ביממה האחרונה. כך דיווחה הלילה (בין רביעי לחמישי) רשת CNN. מדובר במספר הגבוה ביותר של מקרי מוות מדווחים ביממה אחת מאז שהתפרץ הנגיף במדינה. הנשיא דונלד טראמפ חזר על אזהרתו לציבור האמריקני מאתמול, שלפיה מאות אלפי אמריקנים עלולים למות. "הולכים להיות לנו כמה שבועות נוראיים", אמר הנשיא במסיבת עיתונאים בבית הלבן.


 


 

קראו עוד בכלכליסט:

על-פי CNN, בארה"ב נרשמו עד כה יותר מ-4,745 מקרי מוות. ארה"ב עקפה את סין באופן רשמי במניין המתים כבר שלשום, והצטרפה עם הנתון העגום לאיטליה וספרד. מניין הנדבקים בארה"ב הוא הגבוה ביותר בעולם ועומד על יותר מ-210 אלף בני אדם. מניין המתים בארה"ב ביממה האחרונה עבר את מניין המתים הגבוה ביותר ביממה באיטליה, שנרשם לפני כשבוע – 919 מתים.

 

טראמפ הוסיף כי הוא שוקל את אפשרות הפסקת טיסות הפנים אל מוקדי התפרצות הקורונה ומהם, כדי למנוע את המשך ההתפשטות ברחבי המדינה. "אנחנו בהחלט בוחנים את זה, אבל ברגע שעושים את זה – סוגרים תעשייה חיונית", הוא אמר. תוכנית כזו צפויה לסגור את שדות התעופה בניו יורק, ניו אורלינס ודטרויט, שהפכו למוקדי התפרצות הנגיף בארה"ב. לצד זאת, הנשיא האמריקני ממשיך לשלול בתוקף את אפשרות הסגר הכולל. לדבריו, נדרשת גמישות בעקבות אחוזי ההדבקה הנמוכים בחלק מהמדינות.

 

 דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: איי אף פי

 

7:00 – מקסיקו: מניין המתים מקורונה עלה ל-37

 

משרד הבריאות של מקסיקו הודיע כי שמונה בני אדם נוספים שנדבקו בנגיף הקורונה מתו, מה שמעלה את מניין המתים מהנגיף במדינה ל-37. במדינה אובחנו עד כה 1,378 בני אדם כחולים בנגיף.

 

 

קרדיט – פורסם לראשונה